דילוג לתוכן העמוד (מקש קיצור 2) מעבר לעמוד הבית (מקש קיצור 1) הצהרת נגישות (מקש קיצור 0)

הרצאות לחברות וארגונים

עבור רובנו העולם מלא צלילים ורעשים. נקישה בדלת, צלצול טלפון או ויכוח סוער במשרד ליד.

אבל עבור חלק מהאנשים העולם שונה והדברים שנראים לנו מובנים מאליהם הופכים לאתגר יום יומי.

סמי סירואה, בן להורים חירשים ואח לשלושה אחים חירשים,  מהיום שלמד לדבר היה ערוץ התקשורת של משפחתו לעולם החיצון, עולמם של השומעים.

כבר מגיל 4 החל להגשים את הייעוד שלו , כגשר בין העולמות. הגשר בין עולם החירשים לעולם השומעים.

סמי סירואה, מוותיקי המתורגמנים בארץ בבועת הטלוויזיה ובטקסים ממלכתיים מוביל את הקהל בהומור וברגישות למציאות של משפחתו ולמציאות של עולם עם מוגבלות.

המשתתפים מגלים ראיה חיובית על החיים והתגברות על קשיים. מתנסים בשפת הסימנים ומגלים תקשורת בין-אישית אחרת ומזווית חדשה.

תקשורת בלתי מילולית אך עשירה בשפת גוף.

ההרצאות מרתקות ומעוררות השראה. מספרות סיפור מצחיק ומרגש על אומץ ומלמדות להקשיב למה שחשוב באמת.

לריאיון משעשע בנושא הומור של חירשים בתכנית של אורלי וגיא: לחצו כאן

להרצאה בפני עובדים: לחצו כאן

מעוניינים להזמין הרצאה? התקשרו אל קול הסימנים בטלפון:

משרד : 077-5007679, גלית: 052-4599882, סמי :054-6480665

ליצירת קשר והזמנות

 

בשנים האחרונות ניתן לראות שחברות וארגונים רבים מזמינים הרצאה לעובדים שלהם וזאת על מנת לספק להם נגיעה לעולמות שונים של אוכלוסיות שמתמודדות עם החיים בצורה אחרת. אוכלוסיות של אנשים שחיים בקרבנו ועובדים איתנו ועדיין שונים מאיתנו משום מוגבלות זו או אחרת שמצריכה מהם תכנון מדויק של דברים והתמודדות שונה איתם. במאמר זה נסביר אודות חשיבות הרצאה לחברות אודות אוכלוסיית אנשים עם מוגבלויות.

מקומות עבודה ומוגבלויות

יש לקחת בחשבון שאנשים בוגרים בעלי מוגבלות כלשהו מהווים אחוזים ניכרים מההרכב של אוכלוסיית ישראל. אם בעבר דובר על אנשים שיכלו לעבוד ולתרום למשק בדיוק כמו כל אדם רגיל, כיום הדברים מיושמים בפועל וניתן לראות שבמקומות עבודה רבים מועסקים אנשים בעלי מוגבלויות. למרות זאת אי אפשר להתעלם מהפער הגדול בין אנשים עם מוגבלויות לבין שאר העובדים והמנהלים ואי אפשר להתעלם מהעובדה שלמרות כל השינויים עדיין קיימת נחיתות כלשהי בקליטת אנשים עם מוגבלויות למקומות עבודה בהשוואה אל קליטת אנשים ללא לקות נראית לעין. הנחיתות נוצרת כתוצאה מתפיסה שגויה ופערים חברתיים. הרצאה לחברות על אנשים עם מוגבלויות באמצעות סיפור אנושי לא רק תקרב בין העובדים אלא תשנה את תפיסתם מקצה לקצה. מסיבה זו ארגונים רבים מזמינים מדי תקופה הרצאה לחברות שעיקרה סיפור מרגש וחווייתי דרכו העובדים והמנהלים של החברה יוכלו להזדהות עם אוכלוסייה שונה מהם.

 

הרצאות לחברות

אם בעבר, אנשים עם מוגבלויות שונות ישבו בבית או שמצאו לעצמם עיסוקים בקבוצות סגורות של אנשים אחרים שסבלו מאותה מגבלה, כיום הדברים השתנו לחלוטין ואנשים עם מוגבלויות שונות נטמעים במקומות עבודה רגילים ומצליחים לבנות קריירה ולהגיע להישגים שונים בדיוק כמו כל אחד ואחת מאיתנו. חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות שונות עשה מהפך והתקנות שנוספו לו בשנת 2013 מקלות על אנשים עם מוגבלויות לבצע פעולות מסוימות. מסיבה זו חשוב מאוד להכיר את האנשים איתם אתם עובדים, את המוגבלות שלהם ואת החשיבות של חוק זה וכל הקשור אליו. הדרך הטובה לעשות זאת היא על ידי הרצאה לחברות, קרי, הרצאה לעובדים של החברה.

 

 

054-6480665